Home
Archive Index
Course Map
2008 Events
Prev :: Next
Points Tables
Contacts
Series
Coordinator
|
|
Date of event: Sunday March 30th.
Course: U601
Links to Results for this event in other years below
1992 |
1993 |
1994 |
1995 |
1996 |
|
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
Results:
No. | Name | Club | Time | Points |
1 | Gavin Poupart | Echelon-SPIUK | 0.41.14 | 120 |
2 | Nickolaus Gardiner | Johns Bikes | 0.41.26 | 119 |
3 | Ben Anstie | Chippenham & Dist Whlrs | 0.41.53 | 118 |
4 | Jeff Jones | Chippenham & Dist Whlrs | 0.42.08 | 117 |
5 | Chris Madge | Leisure Lakes RT | 0.42.33 | 116 |
6 | Peter Kench | GWR Team | 0.43.16 | 0 |
7 | David Kiddell | Cavalier C.C. | 0.43.17 | 115 |
8 | Simon Haward | Severn R.C. | 0.43.53 | 114 |
9 | Graham Lackford | Kalas R.T. | 0.44.10 | 113 |
10 | Derek Smetham | Dursley R.C. | 0.44.20 | 112 |
11 | Mark Heath | Echelon-SPIUK | 0.44.22 | 111 |
12 | Jamie Adkins | Somer Valley C.C. | 0.44.32 | 0 |
13 | Mark Keyford | Bath C.C. | 0.44.41 | 111 |
14 | Matt Lelliott | Severn R.C. | 0.45.14 | 110 |
15 | Matthew Burbridge | Severn R.C. | 0.45.41 | 109 |
16 | Simon Snowdon | Chippenham & Dist Whlrs | 0.45.47 | 108 |
17 | Chas Thursfield | Dream CC | 0.45.51 | 107 |
18 | Peter Wheddon | BCDS | 0.45.58 | 106 |
19 | Andrew Shipton | Gloucester City C.C. | 0.46.11 | 105 |
20 | Andy Cook | Chippenham & Dist Whlrs | 0.46.14 | 104 |
21 | Iain Hounsell | Somerset R.C. | 0.46.31 | 103 |
22 | Mark Smith | Severn R.C. | 0.46.44 | 102 |
23 | Simon Burgess | Somer Valley C.C. | 0.46.59 | 101 |
24 | Jeremy Rayner | Somer Valley C.C. | 0.47.22 | 0 |
25 | Andy Stuart | V.C. St Raphael | 0.47.27 | 0 |
26 | Lee Aston | Sodbury Cycle Sport | 0.47.27 | 101 |
27 | Martyn Green | Severn R.C. | 0.47.39 | 100 |
28 | Giles White | Sherwood CC | 0.47.50 | 0 |
29 | Alan Green | Dursley R.C. | 0.47.58 | 99 |
30 | Thomas Marshall | Chippenham & Dist Whlrs | 0.48.02 | 98 |
31 | Chris Broad-Drake | Swindon R.C. | 0.48.19 | 97 |
32 | David Summers | Bath C.C. | 0.48.53 | 96 |
33 | Gary Walker | Chippenham & Dist Whlrs | 0.49.02 | 95 |
34 | Trevor Sherwood | Diamond-hf.com | 0.49.29 | 94 |
35 | Stephen Greetham | Stafford R.C. | 0.49.33 | 0 |
36 | Joe Schvartz | Diamond-hf.com | 0.49.36 | 93 |
37 | Astrid Gibbs | Severn R.C. | 0.49.58 | 92 |
38 | Terry Gradidge | Sodbury Cycle Sport | 0.50.14 | 91 |
39 | Tom Ryan | Bath C.C. | 0.50.23 | 90 |
40 | Neil Davies | Chippenham & Dist Whlrs | 0.50.41 | 89 |
41 | Paul Chapman | Severn R.C. | 0.50.42 | 88 |
42 | Stuart Berryman | Dursley R.C. | 0.51.30 | 87 |
43 | Russell Boon | V.C. Bristol | 0.51.38 | 0 |
44 | Graham Smith | Severn R.C. | 0.51.43 | 86 |
45 | Derek Dowdeswell | Gloucester City C.C. | 0.51.57 | 85 |
46 | Barnaby Beere | Severn R.C. | 0.51.58 | 84 |
47 | Gary Crewe | Team Interbike | 0.52.15 | 0 |
48 | James Chant | Gillingham & Dist Whlrs | 0.52.16 | 83 |
49 | Michael Horsman | Gloucester City C.C. | 0.52.20 | 82 |
50 | Jon Brunt | VC Walcot | 0.52.44 | 0 |
51 | Phil Gwynne | Chippenham & Dist Whlrs | 0.52.55 | 81 |
52 | Brian Rayner | Somer Valley C.C. | 0.54.05 | 0 |
53 | John Murphy | Gloucester City C.C. | 0.54.32 | 80 |
54 | Tony Emery | Dursley R.C. | 0.55.20 | 79 |
55 | Bernie Brown | Severn R.C. | 0.56.16 | 78 |
56 | Brian Barraclough | Interbike RT | 0.57.00 | 77 |
57 | Aileen Brown | Bath C.C. | 0.57.34 | 76 |
58 | Christine Colquhoun | Gloucester City C.C. | 0.58.15 | 75 |
59 | Chris Mullet | Gillingham & Dist Whlrs | 0.58.34 | 74 |
60 | Sarah Roberts | Gillingham & Dist Whlrs | 0.58.44 | 73 |
61 | Geoffrey Baker | V.C. Bristol | 0.59.09 | 0 |
62 | Janet Wilson | Bath C.C. | 1.16.32 | 72 |
|